Ray-Ban Meta Güneş Gözlükleri Önemli Noktaları Tanımlayıp Anlatabilecek

Yapay zeka destekli görsel arama özellikleri, geçen yıl Ray-Ban Meta güneş gözlüklerine bazı etkileyici yeteneklerle birlikte gelmişti. Şimdi en son beta sürümündeki yeni bir özellik ise Ray-Ban Meta güneş gözlüklerinin önemli noktaları tanımlayıp anlatabilmesini sağlıyor.

Meta CTO’su Andrew Bosworth bir Threads gönderisinde, uygulamanın çeşitli konumlardaki önemli noktaları tanımladığını ve size onlar hakkında daha fazla bilgi vererek gezginler için bir tür tur rehberi görevi gördüğünü yazdı. Bosworth, Golden Gate Köprüsü’nün neden turuncu olduğunu, San Francisco’daki “boyalı kadın evlerinin” tarihini ve daha fazlasını açıklayan birkaç örnek fotoğraf gösterdi. Bunlar için açıklamalar görsellerin altında metin olarak yer aldı.

Üstelik Mark Zuckerberg, Montana’da çekilen birkaç video aracılığıyla yeni yetenekleri sergilemek için Instagram’ı kullandı. Bu kez gözlükler, karın nasıl oluştuğunu açıklarken, Big Sky Dağı’nın ve Roosevelt Kemeri’nin tarihinin sözlü bir tanımını sağlamak için ses kullanıyor.

Meta, ortamınıza göre soruları yanıtlamasına olanak tanıyan yeni “multimodal” yeteneklerin bir parçası olarak geçen yıl Connect etkinliğinde bu özelliğin ön izlemesini yapmıştı. Bu da Meta’nın tüm akıllı gözlüklerinin kısmen Bing Arama tarafından desteklenen gerçek zamanlı bilgilere erişim kazanmasıyla mümkün oldu.

Özellik, Meta’nın henüz sayıca sınırlı olan erken erişim programındaki herkes tarafından kullanılabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x